Otsi      Print      Sisukaart

RAAMATUTE SOODUSMÜÜK

TLÜ RAAMATUKOGU FUAJEES RÄVALA PST 10

24. OKTOOBRIL KELL 11-18

Eestimaa rüütelkond. Rüütelkonna peamehed ja maanõunikud

Eestimaa rüütelkond. Rüütelkonna peamehed ja maanõunikud

Autor: Parun Wilhelm Wrangell, Georg von Krusenstjern
Ilmumisaeg: oktoober 2019

Eestimaa rüütelkond - Eestit valitsenud baltisaksa aadli esinduskogu - on sajandite vältel eestlaste elus vägagi vastuolulist rolli mänginud. Kõrvuti on elatud sajandeid ja nii heas kui ka halvas ühist teed käidud. Rüütelkond on jäädvustanud end meie ajalukku mõjuvõimsa organisatsioonina, mis korraldas ja haldas siinset elu pea igas selle aspektis, ning selle ajalugu toob lugejani tahke, mis nii mõndagi uues valguses näitavad. Parun Wilhelm Wrangelli koostatud uurimus Eestimaa rüütelkonnast räägib rüütelkonna tegevusest läbi seitsmesaja aasta alates 13. sajandist kuni 1920. aastani, aga laiemas plaanis tänapäevani välja. Raamatule lisab väärtust asjaolu, et selle koostaja kuulus ühena viimastest põlvkonna hulka, kes elas veel vana rüütelkonna ajal ning tundis selle juhtivaid tegelasi. Rüütelkonna ajaloole on lisatud rüütelkonna kõigi tähtsamate liikmete portreefotod Georg von Krusenstjerni kogust.

Saksa keelest tõlkinud Tea Vassiljeva.

Henning von Wistinghausen, Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis 1991-1995: „Parun Wilhelm Wrangelli koostatud raamat, mis on illustreeritud rüütelkonna juhtivate tegelaste portreefotodega Georg von Krusenstjerni kogust, täidab olulise lünga rüütelkonna ajaloos. Parun Wrangelli koostatud ülevaade ei ole tänini tähtsust kaotanud."

Akadeemik Jaan Undusk: „Eesti Vabariigi Saksa Kultuuromavalitsuse kunagise juhi parun Wilhelm Wrangelli kirjutatud Eestimaa rüütelkonna ajalugu, mille pildiosa on koostanud Georg v. Krusenstjern, on olnud üks usaldusväärsemaid ja nõutavamaid baltisaksa ajaloo teatmeteoseid."

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate