Otsi      Print      Sisukaart

 

Pihlakas

Pihlakas

Autor: Robert Piir
Lehekülgi: 70
Ilmumisaeg: mai 2010
Raamat on läbi müüdud

Raamat tutvustab ligi 50 pihlakaliiki, lisaks veel mitmekümne pihlaka hübriidi, vormi ja sordi kirjeldust. Kõik need on esitatud kindlas botaanilises süsteemis. Eelistatud on niisuguseid liike, vorme ja sorte, mille esinemine on teada ka Eestis, või mis võiksid ka meie  aedu ja parke ehtida.  Raamat pakub tuge tundmatule pihlakavormile õige nime leidmisel. Tutvustatakse ka pihlakate kasvunõudeid, nende kasutamist iluaianduses ning puuviljanduses. Omaette peatükk vaatleb pihlaka seotust uskumuste ja müstikaga, palju kasulikku saab teada pihlaka raviomaduste kohta.

Raamat on mõeldud aianduse ja metsanduse erialasid õpetavatele kutsekoolidele, puukoolide omanikele, metsamaterjali kasvatajatele, haljastajatele, kollektsionääridele ja kõigile loodusesõpradele silmaringi laiendamiseks. Raamat pakub tuge tundmatule pihlakavormile õige nime leidmisel. Tutvustatakse ka pihlakate kasvunõudeid, nende kasutamist iluaianduses ning puuviljanduses.

Autorist:

Raamatu autor Robert Piir on kauaaegne Polli teadustöötaja, nüüd pensionärist hobiaednik. Ta on pikemat aega tegelnud uute puuvilja- ja marjakultuuride uurimisega ning tutvustanud neid ka trükisõnas.

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate