Otsi      Print      Sisukaart

 

Kahe nädala menüü kooliõpilasele

Kahe nädala menüü kooliõpilasele

Autor: Aune Põldma
Lehekülgi: 60
Ilmumisaeg: august 2010
Raamat on läbi müüdud

Käsiraamatu eesmärk on pakkuda koolile võimalust koostada väljatöötatud retseptide alusel menüü, mis koosneb Eesti toidukultuurile omastest toitudest. Omaette peatükk sisaldabki ideekaarte just eestimaise tooraine kasutamise võimalustest. Kaardid pakuvad mugavat võimalust toorainete kombineerimiseks, samuti saab kaarte täiustada vastavalt tooraine kättesaadavusele ja uutele ideedele. Käsiraamat annab ülevaate õpilase organismile vajalikest toitainetest, tutvustab tema toitumise põhialuseid ja toitlustamisele esitatavaid nõudeid koolis. Käsiraamat sisaldab ka lühiülevaadet menüü koostamisest, kooliõpilase kahe nädala menüüd ning toiduenergia ja põhitoitainete sisaldusega tehnoloogilisi kaarte.

Käsiraamatuga kaasas oleval CD-l on kahe nädala tehnoloogilised kaardid toiduenergia ja põhitoitainete arvutuste ning vajalike valemitega. Kõiki neid on võimalik muuta vastavalt laste arvule ning see teeb päevamenüüde kalkuleerimise käepäraseks ja otstarbekaks.  

Tegu on hea abivahendiga nii kooli juhtkonnale kui ka kokale menüü koostamisel ja muutmisel vastavalt soovile ja vajadustele. Käsiraamatu koostamist on juhendanud oma ala hinnatud spetsialist Anne Kersna. Konsultandid on tervisliku toitumise juhtivspetsialistid Tagli Pitsi ja Sirje Jaansoo.

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate