Otsi      Print      Sisukaart

 

Роман М. Булгакова «Мастер и Маргарита»

Роман М. Булгакова «Мастер и Маргарита»

Autor: Irina Belobrovtseva, Svetlana Kuljus
Lehekülgi: 420
ISBN: 9949-415-61-6
Ilmumisaeg: juuni 2006
Raamat on läbi müüdud

Комментарий И. Белобровцевой и С. Кульюс к «Мастеру и Маргарите» – увлекательный путеводитель по одному из самых загадочных романов ХХ века.
Читатель пройдет по булгаковской Москве, приобщится к тайнам магии и демонологии, узнает о роли ГПУ-НКВД в судьбе героев. Если кого-то интересуют прототипы романа, авторы ответят и на эти вопросы – даже у сатаны было несколько прообразов: от поэта Маяковского до американского посла Буллита.
В текст включены разные редакции и не публиковавшиеся ранее материалы из фонда Булгакова. Комментарий подводит итоги многолетним исследованиям и будет интересен как булгаковедам, так и самому широкому кругу читателей.

Belobrovtseva ja S. Kuljuse kommentaarid „Meister ja Margarita” kohta on kaasahaarav teejuht selle XX sajandi ühe kõige salapärasema romaani maailma. Lugeja kõnnib mööda Bulgakovi Moskvat, tutvub maagia ja demonoloogia saladustega, saab teada GPU-NKVD osast romaani kangelaste saatuses. Kui kedagi huvitavad romaani prototüübid, siis vastavad autorid ka neile küsimustele – isegi saatanal endal oli mitu elavat eeskuju alates poeet Majakovskist ja lõpetades Ameerika Ühendriikide suursaadiku Bullitiga. Teksti on lülitatud romaani erinevad redaktsioonid ja varem publitseerimata materjalid Bulgakovi fondist. Raamat viib lõpule uurijate mitmeaastase töö ning peaks pakkuma huvi nii teadlastele kui ka kõige laiemale lugejaskonnale.
Raamat on vene keeles.

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate