Otsi      Print      Sisukaart

 

Kuldse ajastu kaksikud

Kuldse ajastu kaksikud

Autor: Eerik Purje
Lehekülgi: 264
ISBN: 978-9949-466-31-3
Ilmumisaeg: juuli 2011
Hind:
12.50
1.40

Kanadas elav Eerik Purje kirjeldab oma mälestusteraamatus sooja huumoriga lapsepõlve Eesti Vabariigis: kodu Tartumaal Kõnnul ja selle küla värvikaid inimesi kõigi oma veidrustega. „Jah, see oli rahvuslikus mõttes kuldne ajastu. /---/ Minuealistest püüti vormida eestlasi selle sõna parimas tähenduses. Raamatu lehekülgedel loodan lugejale tõestada, et nii mõnegi puhul on vormijate püüded ja taotlused vilja kandnud. Ehk mahun ma isegi servapidi nende ridadesse," tunnistab Purje raamatus „Kuldse ajastu kaksikud".

Autor kutsub lugejat kaasa kõndima läbi nende 17 aasta, mis talle anti elada Eestis. Samuti kirjutab ta järgnevast viiest aastast, kuhu mahuvad sõjateekond Saksamaal, vangi- ja põgenikelaagrid ning esimesed emigratsiooniaastad Austraalias ja Kanadas.

Nüüd juba aastakümneid Torontos elanud Eerik Purje püüab vastata ka mitmele valusale küsimusele, näiteks mis ikkagi sundis teda ja teisi temavanuseid noormehi oma kodumaad neil rasketel okupatsiooniaastatel kõhklematult maha jätma.

Autorist:

Eerik Purje on varem avaldanud neli luulekogu, ühe mälestuste ja vestete kogu ning koostanud kaks mälestusteost. Samuti on ta osalenud kaasautorina viies memuaarkirjanduse koguteoses. 2005. aastal võitis ta Eesti Kirjandusmuuseumi ja Ühenduse Eesti Elulood korraldatud eluloovõistlusel „Sõja mõjud minu ja meie pere elus" eriauhinna.

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate