Otsi      Print      Sisukaart

 

Vana Hiiumaa

Vana Hiiumaa

Autor: Koostaja Toomas Karjahärm
Lehekülgi: 132
ISBN: 978-9949-466-93-1
Ilmumisaeg: juuni 2013
Hind:
10.90
8.00

Tänapäeva Hiiumaa on atraktiivne puhke- ja turismiala, mida iseloomustab liigirikas taimestik ja loomastik, metsad ja soomaastikud, laiud ja pikad liivarannad. Loodusobjektide kõrval on Hiiumaal rohkesti ajaloolisi vaatamisväärsusi: tuletornid, kirikud, mõisaansamblid, tuuleveskid, vanad talud, Kärdla meteoriidikraater.

Raamatus on kujutatud Hiiumaad, tema loodust, elanikke ja ehitisi nii, nagu need nägid välja 19. sajandi lõpul ja 20. sajandil enne Teist maailmasõda. Albumis on 122 fotot, enamik neist pärineb Kärdlas asuva Hiiumaa Muuseumi kogust.

Piltidel on kujutatud mõisad, kirikud, koolid, tööstusehitised, sadamad, ühiskondlikud hooned, talud, linnatänavad, militaarobjektid, seltskonnaelu, kultuuritegevused (laulupeod) ja palju muud. Esindatud on Hiiumaa rahvariided, rahvapillid, pulmad, kalamehed, tuletornid, tuulikud, laevaehitus, jäätee, unikaalne loodus jms. Poliitilistest sündmustest on albumis kajastatud tsaariaegse Eestimaa kuberneri Izmail Korostovetsi külaskäiku Kärdlasse, 1917. aasta Veebruarirevolutsiooni, Eesti Vabariigi presidendi Konstantin Pätsi visiiti 1938. aasta augustis ja Kaitseliidu tegevust.

Pildiallkirjad on eesti, soome ja inglise keeles.

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate