Otsi      Print      Sisukaart

 

Joséphine. Iha, ambitsioonid, Napoleon

Joséphine. Iha, ambitsioonid, Napoleon

Autor: Kate Williams
Lehekülgi: 392
ISBN: 978-9949-527-64-9
Ilmumisaeg: veebruar 2016
Hind:
15.80

Marie-Josèphe-Rose de Tascher de la Pagerie veetis muretu lapsepõlve Martinique'il, temast sai Pariisis ülalpeetav armuke ning lõpuks Prantsusmaa kõige mõjukam naine. Ta polnud mingi väljapaistev iludus, hammaste asemel olid tal poolkõdunenud tüükad, ning ta oli abikaasast kuus aastat vanem, ent vaid ühe seelikukeerutusega suutis ta orjastada mehe, kes hoidis hirmu all tervet Euroopat. Temast sai valitsejale ideaalne kaaslanna, kes oskas rahvale meele järele olla ning meisterlikult Napoleoni tujusid mõista. Tema oli pehme võim Napoleoni karmi rusika kõrval: ta täitis hiilgavalt kõiki neid ülesandeid heategevuse, diplomaatia ja etiketi vallas, mida Napoleon ei suutnud.

Joséphine'i triumfi tõendiks oli ta jalustrabav varandus: kallihinnaline garderoob, kunstiaarded ning ehtelaegas, kus peitus rohkem briljante kui Marie Antoinette'il. Ta kodu, Malmaisoni loss, oli tõeline kunstiteos, sisustatud hindamatute maalide ja raidkujudega, mida Napoleon oli tema jaoks kogu maailmast kokku röövinud; tema aedades kasvas sadu Prantsusmaal ennenägematuid lillesorte.

Armuke, kurtisaan, revolutsiooni kangelanna, kollektsionäär, heategevuspatroon ja keisrinna - ühe sõbra sõnul oli ta "näitlejanna, kes suutis mängida kõiki rolle".

Inglise keelest tõlkinud Piret Ruustal

 Autorist:

 Kate Williams õppis inglise keelt ja kultuuriajalugu Oxfordi Ülikoolis ja Londoni Ülikoolis. Tema sulest on ilmunud admiral Nelsoni muusa Emma Hamiltoni elulugu England's Mistress: The Infamous Life of Emma Hamilton (2006, eesti keeles "Inglismaa armuke. Emma Hamiltoni skandaalne elu", 2009), kuninganna Victoria noorpõlvest jutustav Becoming Queen (2008), kuninganna Elizabeth II kujunemisaastatele pühendatud Young Elizabeth. The Making of Our Queen (2012) ning mitu ilukirjanduslikku teost.

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate