Otsi      Print      Sisukaart

 

Paul Oras – punane admiral

Paul Oras – punane admiral

Autor: Tiina Tamman
Lehekülgi: 264
ISBN: 978-9949-527-70-0
Ilmumisaeg: mai 2016
Hind:
12.50

Kui värvikas, erakordne ja vastuoluline võis 20. sajandi tormides olla ühe eestlase elukäik - isegi siis, kui ta oli veendunud kommunist! See raamat jutustab Nõukogude Liidu merendustegelase ja sõjaväeinseneri, luuraja ja diplomaadi, parteitegelase ja sunnitöölise Paul Orase eluloo. 

Jõukast, lausa pankuriperest noormees valis küll varakult poole, mis viis ta noore Eesti Vabariigi vastaste sekka, kuid oli siin hiljem korduvalt külaliseks, võib-olla ka 1924. aasta detsembrimässu ettevalmistajaid. Hiljem pälvis ta ajakirjanduse tähelepanu Nõukogude mereväeatašeena Rootsis, Itaalias ja USAs, samuti Umberto Nobile õnnetu polaarekspeditsiooni liikmete päästmiseks korraldatud retke ühe juhina. Ajal, mil Nõukogude Liidus veel polnud sõjaväelisi auastmeid, vastasid tema ametikohad ja teenistusjärk kontr- või isegi viitseadmirali aukraadile.

Autorist:

Tiina Tamman on vabakutseline ajakirjanik ja kirjanik, kes kahekümne aasta vältes vahendas BBCs Eestit puudutavaid uudiseid ingliskeelsele maailmale. Eestlasena on ta väga huvitatud kokkupuutepunktidest Suurbritannia ja Eesti ajaloos. Sellest lähtuvalt kaitses ta 2010. aastal  doktoritöö Glasgow Ülikoolis, mis hiljem avaldati raamatuna ka eesti keeles („August Torma - sõdur, saadik, salaagent"). Tema järgmine, seni vaid ingliskeelne raamat ilmus pealkirja all „Portrait of a Secret Agent".

Arvustus kultuurilehest Sirp:

http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/punase-admirali-saatus/

 

 

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate