Otsi      Print      Sisukaart

 

Kauge peegel. Kannatusterohke XIV sajand

Kauge peegel. Kannatusterohke XIV sajand

Autor: Barbara W. Tuchman
Lehekülgi: 824
Formaat: A5 mm
ISBN: 978-9949-438-63-1
Ilmumisaeg: juuni 2009
Hind:
16.30

Neljateistkümnes sajand seostub tavaliselt kahe vasturääkiva kujundiga: ühelt poolt rüütlid ja ristisõjad, kantsid ja katedraalid, teisalt oli see metsikuste ja hingepiinade ajastu – kaosesse paisatud maailm.

Barbara Tuchman lahkab 14. sajandit pisimagi üksikasjani, tuues lugejani nii ajaloo suurejoonelised rütmid kui ka tollase argielu mustrid: milline oli lapsepõlv; mida tähendas abielu; kuidas raha, maksud ja sõda valitsesid niihästi pärisorja, aadlimehe kui vaimuliku elu. Lojaalsus ja reetmine, poliitilised mõrvad, merelahingud ja piiramised, maailmalõpu pelgus, korruptsioon kõrgetel kohtadel ja igatsus reformide järele; satiir ja huumor, nõidus ja demonoloogia, naudingud ja sadism on värvideks selle raamatu lõuendil. Siin kohtame kardinale ja kerjuseid, kohtumehi ja feministe, juute, õpetlasi, poodnikke ja pankureid, kirjutajaid, manajaid, palgasõdureid, pühakuid ja müstikuid, juriste ja maksukogujaid. Kõige üle aga võimutseb oma aukoodeksiga rüütel – too „kohutav vagel raudkookonis”.

Inglise keelest tõlkinud Kristjan Tedre.

Autorist:

Barbara W. Tuchman (1912–1989) saavutas ajaloolasena tuntuse teosega "The Zimmermann Telegram" ning pälvis rahvusvahelise kuulsuse raamatuga "The Guns of August" ("Augustikahurid", e.k 1977, 2006), mille eest ta võitis Pulitzeri preemia. Järgnesid sellised bestsellerid nagu "The Proud Tower", samuti Pulitzeri preemia vääriliseks hinnatud "Stilwell and the American Experience in China", "The March of Folly" ning "The First Salute".

Arvustus kultuurilehest Sirp:

http://www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=9620:aimamisi-nagu-peeglist&catid=9:sotsiaalia&Itemid=13&issue=3273

 

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate