Otsi      Print      Sisukaart

 

Tudorid Inglismaa troonil: ühe suguvõsa lugu 1485–1603

Tudorid Inglismaa troonil: ühe suguvõsa lugu 1485–1603

Autor: Priit Raudkivi
Lehekülgi: 200
Formaat: 158x228 mm
ISBN: 9985-9407-1-7
Ilmumisaeg: detsember 2002
Raamat on läbi müüdud

Järg sama autori teosele "Caesarist Tudoriteni: 1500 aastat Britannia ajalugu".

Inglismaa ajaloos on periood 1485–1603 selgelt piiritletud ajajärk, mil valitsesid Tudorite dünastiast pärit valitsejad. Euroopa ajaloos on see pisut üle sajandi väldanud periood äärmiselt sündmusterohke. Sinna mahuvad reformatsioon ja vastureformatsioon, Ameerika avastamine, renessansi võidukäik jpm. Kõik need sündmused leidsid oma kajastuse ka Inglismaal ning iga kroonitud pea lisas maailma ajaloo paletile omajagu värve.

Kuid Inglismaa ajalugu silmas pidades oli see 118-aastane periood eelkõige värvikate isiksuste troonimisperioodiks. Võtame näiteks Hnery VII, kelle võit Richard III üle Bosworthi lahingus 1485. aastal ning abielu kuningas Edward IV tütrega lõpetas aastakümneid kestnud lankasteride ja yorkide vaenutsemise ehk teisisõnu Rooside sõjad. Vähesed teavad aga näiteks seda, et Henry VII soontes voolas kuulsa Walesi suguvõsa veri ning et dünastia nimigi – Tudorid – on sealsete juurtega. Või Henry VIII, kes jõudis kuuel korral abielluda ning kelle kiindumus Anne Boleyni põhjustas saareriigis reformatsiooni, pannes aluse anglikaani kiriku sünnile.

Raamatus ei keskenduta siiski mitte ainult monarhide iseloomustamisele ning nende tegutsemismotiivide lahtimõtestamisele. Lugeja kohtub kümnete ja kümnete huvitavate inimloomustega, kelle elusaatus oli tihtipeale traagiline, kuid kes kõik omal viisil vorminud Inglismaa ajalugu.

Raamat on varustatud registritega, mis teevad selle kasutamise hõlpsaks. Raamat on mõeldud laiale huvilisteringile, eelkõige aga õpilastele vara-uusaegse Inglismaa ajaloo paremaks mõistmiseks.

Autorist:

Priit Raudkivi (s. 1954), PhD, oli üle kümne aasta Ajaloo Instituudi direktor. Ta on tegelnud peamiselt Eesti, Läti ja Britannia keskaja uurimisega. Lugenud Tartu Ülikoolis, Eesti Humanitaarinstituudis ja Tallinna Pedagoogikaülikoolis kursusi Eesti ning Euroopa keskajast ja Läänemeremaade varasemast ajaloost.

Kirjastus Argo | Rävala pst 8 - C114, Tallinn 10143 | 688 8680 | argokirjastus at argokirjastus dot ee | Sisukaart

Webgate